SAĞLIKLI GELİŞMESİNE ETKİ EDEN SPOR

Küçük yaşta spora yönlendirilen ve bebeklerin bebek spor merkezi alanlarında faaliyete geçmesine yardımcı olan bireylerin bebeğe spor eğilimine geçirmesi en doğru yoldur. Çünkü bebeklerde jimnastiğin önemi büyüktür. Hem ruhsal açıdan hem de sağlıklı bir duruşa sahip olması açısından bebeklerde spor eğitimi çok önemlidir. Bebeklerde farkına varılması gereken ilk önemli konu duruş bozukluğudur.

Bebeğe spor eğilimi kazandırarak bedensel ve zihinsel gelişimin hızlanmasına bebeğin eklem ve kasların gelişmesine sosyal gelişimin ilerlemesine yardımcı olurken ayrıca bebeğin kendine güveni ve becerileri artması sağlanmaktadır. Ayrıca spor genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede önemli rol oynar. Spor vücut yapıları daha sağlam ve şekilli olmasına yardımcı olmaktadır. Kasları önceden güçlendiği için güçlü olan kaslar eklemleri ve kemikleri desteklemektedir.

Çocukların daha iyi bir yaşama gözlerini açmasını isteyen ailelerin bebek spor merkezi faaliyetlerine çocuklarını küçük yaşta yönlendirmesi gereklidir. Bu yüzden sağlıklı yaşam için çocuklara fiziksel aktiviteyi hayat tarzı olarak benimsetmek gerekir. Bir çocuğun fiziksel gelişimi gelecekteki mutluluğunda önemli rol oynamaktadır. Onun için çocukların günde en az iki saat fiziksel faaliyete katılması ve sağlıklı gelişimlerini hızlandırması gereklidir.

Reklamlar

SAĞLIKLI GELİŞMESİNE ETKİ EDEN SPOR” üzerine 2 yorum

  1. Düzenli spor yapan kişilerin dinlenme halindeki kalp atım hızı, spor yapmayan kişilere oranla daha
    düşüktür. Her Yönden Spor hayatımızda olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s