KAPADOKYA TATİLİN ADRESİ

Dünyanın ilginç bölgeleri her zaman ilgi çakerken, doğal yollardan oluşan yeryüzü şekilleri her zaman inanlar tarafından ziyaret edilen ve turizm yönünden bir canlılığa sahip olan bölgeler arasında yer almasına neden olmuştur. Kapadokya bölgesi de tarihin izlerini taşıyan bir jeolojik yapı olup, zamanla oluşan aşınmalar ile işlenmesi çok kolay olan peribacaları yapılarının, işlenmesi sonucunda oluşan muazzam görüntülerdir. Dünyanın dört bir yanından bu güzel bölgeye ziyaretçi akını olduğunu düşünürsek, bölge turizminin gelişimi ve kapasitesinin de sürekli olarak pozitif yönde bir artışa neden olacağı kaçınılmaz bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın yeryüzü şekilleri arasında en ilginç görüntüleri oluşturan bu ilginç yapı, Kapadokya da turizm sektörünün oldukça canlanmasına neden olurken, Kapadokya da konaklama ihtiyacının karşılanması yönünde, çalışmaların büyük bir gayretle yapılmasına neden olmuştur.

İç Anadolu nun güzel şehri Nevşehir, dünya da eşi bulunmayan bir güzelliğe sahip olurken, her yıl binlerce turistin de bölgeye akın etmesine neden olmuştur. Ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayan bu güzel coğrafik oluşumlar, her yıl binlerce insanı bu bölgeye çekerken, Kapadokya otelleri, sezonu hep dolu geçirme şansı bulmuştur. Geçmiş dönemde yerleşim birimi olarak kullanılan bu bölgede, insanların ilgisini çeken doğal oluşumlar, yapıların da buna katılması ile tarihi geçmişe sahip olması ile de insanların büyük ilgisini çekmiştir. Bölgede eskiden çok etkin bir yanardağ olan Erciyes, lavlarını çok geniş bir bölgeye püskürtürken, üzerinde ağırlık olan kısımlarda, altta daha fazla mukavemet oluşumu, diğer bölgelerde aşınmanın daha kolay olmasına neden olmuştur. Ağırlık altında kalan bölgelerin ise bir uzantı oluşturması mümkün hale gelirken, Kapadokya bölgesinin oluşumuna imkan tanımış ve yeryüzü şekillerinin muazzam görüntüler oluşturmasına imkan sağlamıştır. Başta Göreme, Uçhisar ve Ortahisar olmak üzere çok değişik güzelliklere sahip olan bu bölgede, balon turizminin de son derece canlı olması, insanların bu güzellikleri kuş bakışı olarak görmesine neden olurken, bölge turizminin de simgeleri arasında yer almıştır. İnsanların bu bölgeye olan ilgisi, yatırımcıların da gözlerinden kaçmamış ve Kapadokya otelleri konusunda canlı bir sektör oluşumunun temelleri atılmıştır. Bu olumlu çalışmaların sonucunda, Kapadokya da konaklama konusu bir sorun olmaktan çıkmış ve insanların değişik etkinlikler ile eğlenmesine ve güzel vakit geçirmesine yeni imkanlar tanınmıştır.

Dört bir yanı denizler ile çevrili olan ülkemiz, hem tarihi geçmişi ile hem de doğal güzellikleri ile Dünya nın en özel bölgelerinden biri olarak, tüm insanların dikkatini çekmeyi başarmış bir bölgededir. Her yıl milyonlarca insanın bu bölgelere akın etmesi, ekonomik anlamda ülkemize çok önemli kazanımlar sunarken, istihdam konusunda da pek çok insana iş imkanı sağlanmasına neden olmuştur. Turistlerin akın ettiği bölgelerde, insanların bazı donanımlara ihtiyacı olurken, yabancı dil konusunda insanların kendini geliştirmesi de kaçınılmaz bir hal almıştır. İnsanların bu ihtiyaçlarını karşılama adına yaptıkları çalışma, kültür seviyesinin de artmasına neden olurken, globalleşen Dünya da bizim de önemli bir unsur olarak yerimizi almamıza neden olmuştur. Ülke haritasına baktığımızda en merkez bölgelerden birinde yer alan bu güzel bölge, dünya da eşi benzeri olmayan bir görüntü zenginliğini gözler önüne sererken, Kapadokya da turizm sektörünün sürekli olarak daha da fazla yükselen bir değer olmasına çok önemli katkılarda bulunmuştur. Yurt dışından bu kadar insan bu güzellikleri görmek için ülkemizi ziyaret ederken, ülke insanımızın da tatillerini daha iyi geçirmek adına bu bölgeye gelmeleri, çok büyük önem taşımaktadır. Hem keyifli vakit geçirmek, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak için, tatilinizin en az birini bu bölgede geçirmelisiniz.

Reklamlar

KAPADOKYA TATİLİN ADRESİ” üzerine 2 yorum

  1. Harikalar Diyarına Herkezi bekleriz. Dogal güzellikleri olsun yapısı olsun cok güzel. Balon Turunuda mutlaka yapın derim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s