FETHİYE, TURİZMİN İNCİSİ

Anadolu ve Mezopotamya adı verilen bölge, üzerinde yaşayan insanlara tarih boyunca çok önemli değerler katmış ve çok iyi ev sahipliği yapmış olan bir bölgedir. Bu güzel ülkede yaşayan bizler, aslında ne kadar şanslı olduğumuzu çok iyi bilmeliyiz. Ülkemizin güneyinde yer alan Akdeniz bölgesi ise çok özel sayılacak bir güzelliğe sahip olurken, tüm Dünya insanlarının da dikkatini bu bölgeye çekmeyi başarmıştır. Bin yıllardan beri b u güzel topraklar, değişik medeniyetlerin dikkatini çekerken, Fethiye de turizm, bu sayede sürekli canlı olmuş ve içinde bulunan güzellikleri insanlara sunmuştur. Tarihi bakımdan çok önemli sayılacak eser ve izler bu bölgede yer alırken, doğanın da güzelliği ile çok önemli bir birleşim, yöreyi ziyaret eden bütün insanlara, çok özel bir ikram gibi sunulmuştur. Turkuaz mavisinin esas kaynağı olan ölüdeniz de turizm bu bölgenin çok özel olmasına yardımcı olurken, tün Dünya dan insanların bu bölgeye akın etmesine de neden olmuştur. Dalga bile bulunmayan ve insanların denizden çok büyük keyif almasını sağlayan bu bölge, eşine ender rastlanan güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Her yıl, özellikle turizmin canlandığı sıcak mevsimlerde, Fethiye otelleri, adeta ful dolarken, bölge turizminin de son derece canlı olmasına çok önemli katkılarda bulunmuştur. Ölüdeniz otelleri, son derece kaliteli bir hizmet sunarken, hem yurt dışından hem de yurt içinden on binlerce insanın, tatilini geçirmek için, bu bölgeyi tercih etmelerine neden olmuştur. Dünya genelinde insanların çok iyi tanıdığı bir turizm cenneti olan Fethiye ilçesi, kendi inanlarımızın da tatili geçirmek için en ideal gördükleri yerlerin başında gelirken, bu durum, bölge turizminin, bir lokomotif görevi görmesine yardımcı olmuştur. Bu sayede ölüdeniz de turizm her yıl potansiyelini giderek daha da artırırken, bölge halkına da bu durumun çok önemli avantajları olmuştur. Yatırımcı sermaye sahibi olanlar için de Fethiye otelleri, çok önemli bir yatırım olarak görülürken, çevrede bulunan pek çok güzel otel de bu tercihin ne kadar yerinde bir tercih olduğunun kanıtı olmuştur. Bu zamana kadar elde edilen veriler, ilerleyen dönemlerde Fethiye de turizm konusunda çok daha gelişmeci ve yenilikçi yatırımların olabileceğini bizlere göstermektedir. Doğal güzelliklerini her zaman muhafaza edecek olan bu güzel bölgede, ölüdeniz otelleri her zaman iyi müşteri bulacağı için, bölge istihdamının da en üst düzeyde olmasına katkıda bulunacaktır. Her türlü su sporlarının çok rahat bir şekilde yapılabilmesi, insanları bu bölgeye çeken önemli etkenleri oluştururken, bölgenin özellikle macera arayan turistler için, oldukça güzel vakit geçirme imkanı sunduğunu da unutmamak gerekir.

Turizmin çok önemli bir gelir kaynağı olarak görüldüğü ülkemizde, ölüdeniz de turizm, bu alanda çok önemli katkı sağlayan bir unsur olarak, bu sektördeki önemli yerini almıştır. Nerede ise dünyada eşi benzeri bulunmayan ölüdeniz, bölgeye kattığı güzellik ile tüm insanların dikkatini bu bölgeye çekerken, Fethiye ilçesi, bir ilçe olarak turizm potansiyeli bakımından pek çok şehri geride bırakırken, bu durumun ortaya çıkmasında en önemli neden ölüdeniz gibi bir doğa harikasının bu bölgede yer alması olmuştur. Otellerin doluluk kapasitesi, her yıl maksimum seviyeye ulaşırken, bu durumdan bölge halkının da çok yararlandığını görebiliriz. Avrupa da pek çok tatil beldesi insanların beğenisini kazanırken, bölge güzelliği bakımından bizim coğrafyamızda bulunan güzelliklerin, çok daha saf, temiz ve güzel olduğunun, herkes tarafından bilinmesi gerekir. Ülkemizde de tatilini geçirmek isteyenler için, bu bölge çok iyi bir fırsat olarak görülebilir.

Reklamlar

FETHİYE, TURİZMİN İNCİSİ” üzerine 3 yorum

  1. Özellikle yazın küçük bir İstanbul gibi. Trafik ışıklaının süresi fazla. Yazın çok ama çok sıcak bir ilçe. nüfusu kışın bile 160 000 civarı. ölü deniz ve çalış plajları en ünlü olanı. Türkiye nin dört bir tarafına otobüs kalkıyor. Yalnız çok göç almış bir ilçe. Artık ilçelik den çıkmış adeta bir şehir gibi.

  2. Ölü denize fethiyenin içinden gidebiliyorsunuz minübüsler mevcut. Kendi aracınızla gidecekseniz tabelalar sizi götürüyor. 20lira vererek hem aracınızı park edip hemde deniz girebilirsiniz yalnız şezlonk şemsiye ayriyeten ücretli her biri 5 lira. Kafelerden içecek almanızı önermem çok pahalı gelirken yanınızda getirin. denizi mükemmel. En ideal zamanı mayıs ve ekim ayları diğer zamanlarda hava çok sıcak olduğundan iyi olmuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s