CROSSFİT NEDİR?

Günümüzün tercih edilen güç ve forma sokma programlarından biridir. Egzersizler hız çalışması olimpik ve güç kullanılan ağırlık kaldırma vücut ağırlık egzersizleri ağırlıklı kemer jimnastik ve dayanıklılığın karıştırılarak kullanıldığı bir egzersizdir. Genel olarak 1 saatlik antrenman ve zamana karşı yapılan egzersiz hareketlerinden meydana gelir.

Fitness kas gücü ve dayanıklılığı esneklik denge koordinasyon ve doğruluğu hedef alarak yapılan bir spordur. Crossfit yapacaksınız haftada 3 ila 5 gün uygulamalı yoğun ve kısa bir şekilde5 ile 15 dakikada bitirecek şekilde uygulamalısınız. Bütün vücudu hedef alırken itme çekme kürek çekme ve koşma çömelme hareketlerini içerir.

Crossfit egzersiz programı ilk kez yapıldığında ağrılara sebep olabilir. Ayrıca spor yaparken ayna kullanmak yasaktır çünkü görüntüye değil yapılan spora yoğunlaşmak gerekmektedir. Günlük özel bir beslenme programı gerekir ve beslenme planında şeker kullanmamanız gerekmektedir. Gıda destek takviyeleri kullanılması önerilmektedir. Yoğun ve kısa süren bir programdır dolayısıyla kısa sürede başarılı bir egzersiz ile iyi bir sonuç alırsınız.

Reklamlar

CROSSFİT NEDİR?” üzerine 2 yorum

  1. CrossFit insanları, güçlü taraflarının yanı sıra zayıf oldukları tarafların da üzerinde çalışmaları için teşvik eder ve tek bir bölge üzerinde (izole)çalışmayı değil, birden fazla eklemin ve bir çoklu ana kas grubunun dahil edildigi fonksiyonel hareketlerle tüm vücudu dengeli çalıştırmayı hedef alir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s