BALAYI İÇİN OTELLER

Belki de insan hayatının en özel günleri arasında yer alan evlilik, daha ilk günlerinden insanlara çok güzel duygular tattıran büyülü bir hayatın başlangıcı olarak görülebilir. Bir birini seven iki insanın hayatını birleştirdiği ilk günlerde her şeyi tozpembe yaşamak, aslında herkesin hakkıdır. Bu dönemin balayı olarak anılması da ilk aylarında insanlar için bu günlerin özel olmasını açıklayıcı bir isim olmuştur. Birlikte yaşlanacakları yeni hayatlarında çiftler, ilk günlerini çok mutlu şekilde yaşamak isterken, balayı otelleri rezervasyonu yaptırmak sureti ile düğün sonrası buraya giden evli çiftler, açık büfe restaurant bulunan bu otellerde,  keyifli geçirecekleri vakitler ile evliliklerine ilk adımı attıkları sürecin tadını çıkarmaktadırlar. Balayı otel hizmeti veren işletmeler, özellikle yeni evli olanlara karşı mükemmel bir hizmet sunumu ayarlarken, onları rahat ettirmek için zaten kendilerinde bulunan tecrübe ve bilgi birikimini, kalite ile bütünleştirerek sunmaktadırlar. Bütün bunlar birleştiğinde yeni evli çiftler için balayı otellerinde konaklama yapılması gereklilik arz eden işlemler içinde en ön sıradaki yerini almıştır.

Tarihi geçmişine doğal güzelliklerini katan güzel ülkemizde, tatil konusunda da önemli adımlar atılarak, turizm sektörü önemli oranda desteklenmiştir. Sahil kesimlerinde deniz, kum ve güneş en kaliteli şekilde müşterilere ulaşırken, otel sahiplerinin de bu durumdan memnun kaldığını söylemek mümkündür. Ülkenin dört bir yanında güzelliklerin bulunması, yeni evli çiftler için de bir şans olurken, onların balayı otel tercihlerini biraz daha seçmesi zor bir hale getirmektedir. Ülkemizde bulunan doğal güzelliklerin fazla olması, bu sektöre yatırım yapan sermayeye de yön verirken, balayı otellerinde konaklama hizmetinin daha çok alternatifli sunumları, yeni evli olan çiftlerin, balayı tatiline daha heyecanlı bir şekilde çıkmalarına olanak tanımıştır. Güneyde Akdeniz sahilleri ideal bir tatil için gereken bütün imkânlara sahip olurken, insanların büyük bir çoğunluğunun tatil için bu bölgeyi tercih etmelerine neden olmuştur. Bulundukları bölgenin güzelliğinden de etkilenen çiftler, hem çevrelerini hem de eşlerini tanımanın, gayreti ile mutluluğunu bir arada yaşar olmuşlardır. Tarihe de baktığımız zaman, dünyanın en önemli uygarlıklarının çoğunun bu bölgede yaşamış olması, Anadolu nun pek çok değişik bakımdan, özel olduğunun hissini insana vermektedir. Bu tür güzelliklere sahip olan bir bölgeye, Dünya çiftleri akın ederken, ülkemizde yeni evli çiftlerin de kendi ülkesini tercih etmelerinin isabetli olacağını söylemek mümkündür. Çevre ve doğal güzellikleri bakımından çok güzel imkânlar sunan ülkemizde, balayı otellerinde konaklama imkânı, çok daha uygun fiyatlar ile insanlara sunulurken, başka yerlerde bu güzellikleri bulmanın da çok zor olduğu çok iyi bilinmelidir.

Turizm sektörünün sürekli olarak gelişmesi, insanlara iş için istihdam sağlarken, ülke ekonomisine yaptığı katkılar da göz ardı edilmemelidir. Böyle potansiyele sahip olan az sayıda ülke olduğunu da düşünürsek, elimizde bulunan değerlerin, kıymetini çok iyi bilmemiz gerektiğini çok daha iyi anlarız. Turizm konusunda yatırım yapmaktan çekinmeyen sermayedarlar, balayı otellerinin de çok önemli bir gereklilik olduğunu bildikleri için, balayı otel yatırımı konusunda da oldukça cesaretli davranmışlardır. Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde turizm konusunda büyük aşamalar kaydedildiğini söylememiz mümkündür. Yine de bütün bölgelerimizde balayı otellerinde konaklama imkânı, yeni evli olan çiftlere sunulurken, evliliğe ilk adım attıkları ortamda rahat etmeleri için, işletmelerin gerekli gayreti gösterdiklerini söylememiz mümkündür. İnsanlar özel günlerini, kendi gönüllerince güzel bir şekilde geçirme şansına sahiptirler. Yine de ilk tercih olarak en yakınımızda bulunan güzellikleri asla göz ardı etmemeli ve en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Reklamlar

BALAYI İÇİN OTELLER” üzerine 2 yorum

  1. seneye düğünüm var balayı oteli aramaya simdiden basladım bu bilgileride görmem iyi oldu. paylasım icin tesekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s